Playstation Servisi

Playstation Servisi

Playstation konsol cihazı önceki cihazlara göre biraz daha hassas olması nedeniyle en ufak bir darbeye maruz kaldığında arıza yapabilmektedir.

PS 3-4-5 cihazlarının arızası genel olarak yazılım ve donanım arızası olmak üzere ikiye ayrılır.


Playstation cihazlarınızı uzun süreli kullanmak istiyorsanız, belirli zamanlarda genel rutin bakımlarını yaptırmak üzere yetkili teknik servislerle irtibata geçmelisiniz. Yalnız gideceğiniz servis hakkında iyice araştırma yapmanız, cihazınızın ömrü açısından fayda sağlayacaktır.


Playstation Konsol Cihazında En Sık Görülen Arızalar.

• PS 4-5 konsol cihazında en çok görülen arıza, kol arızasıdır. Çünkü oyun oynarken, farkında olmadan kolun tuşlarına sert bastığınızda tuşlar aşınabileceği gibi, kol içerisinde yer alan kablolarda kopmalar da meydana gelebilir.


• Cihazda bir diğer en sık görülen arıza, HDMI soket girişi arızasıdır. HDMI soketi PS 3 – PS 4 ve PS 5 ’te kullanılan ekran ve ses kalitesi bakımından son derece önemli bir parçadır, fakat bir o kadar da hassastır. Dolayısıyla farkında olmadan ters takma ya da bastırarak takmaya çalışırken soket içerisinde yer alan dişlerde eğrilme ya da kopmalar meydana gelir ve ekran görüntü ve ses kalitesinde düşme ya da yok olma arızası meydana gelebilir.

En sık görülen bu iki arıza durumunda cihazınızı Playstation Servisi ile irtibata geçmelisiniz. Zira her iki durumda da parça değişimime ihtiyaç vardır. Gidecek olduğunuz teknik servis güvenilir, kaliteli olmalıdır.