Playstation Teknik

PS 4 Teknik

Playstation 4 konsol cihazı piyasaya çıkan konsol cihazları içerisinde teknolojik olarak hem gelişmiş hem de güçlendirilmiş parçaların kullanılmış olması nedeniyle 8.nesil ya da teknoloji harikası olarak lanse edilmektedir. Her ne olursa olsun, sonuçta hayatımız boyunca kullandığımız her bir araç-gereç, makine, cihazların kullanım ömrü gibi PS 4 ler de belirli bir kullanım ömrüne sahiptir. Bu ömrün uzaması da, kısalması da tamamen kullanıcı ile alakalıdır. Çünkü kullanıcı kaynaklı arızalar çoğunluktadır. Ps 4 konsol cihazınızın her türlü arızasının onarımı, gerek tamirat gerekse parça değişimi yöntemiyle mümkündür.

Konsol cihazınız, arıza verdiğinde PS 4 Tamiri hizmetinden yararlanmak için mutlaka PS 4 konsol alanında uzman teknik servisten yardım almalısınız. Çünkü son derece teknolojik bir cihaz olan PS 4, herhangi bir kişinin elini sürmesi durumunda, cihazınız; içinden çıkılamaz bir hâl alabilir, farkında olmadan değişik arızalar verebilir. Böyle bir durumda cüzî bir para ile cihazı kurtarayım, derken daha büyük masraflarla karşı karşıya kalabilirsiniz.

PS 4 konsol cihazı, diğer konsol cihazlarda olduğu gibi temelde iki farklı arıza grubundan arıza çıkartmaktadır. Bunlardan birincisi, belki de en önemlisi diyebileceğimiz husus, kullanıcı kaynaklı olan arızalardır.

Kullanıcı kaynaklı arıza daha çok konsolun kolu ile ilgili olan arızalardır. PS 4 kol arızası; oyun oynarken, oyun esnasında heyecanlandığınız bir anda kolun üzerinde yer alan tuşlara gereğinden fazla sertçe basmanızdan kaynaklı darbe türü bir arızadır. Bu arıza neticesinde ya kolun tuşları zarar görmüştür, ya da kol içerisindeki kablolar zarar görmüştür. Böyle bir durumla karşı karşıya kaldığınızda PS 4 Tamiri için teknik servise cihazınız teslim etmeniz gerekmektedir.

Kullanıcı kaynaklı bir diğer arıza türü PS 4 HDMI soket arızasıdır. HDMI soketi, çok hassas bir yapıya sahip olması nedeniyle soket içerisindeki dişler eğrilebilmekte, hatta kırılabilmektedir. Hâl böyle olunca ses ve görüntü netliği ortadan kalkmaktadır. HDMI soketinin arızası, parça değişimini zorunlu kılan bir arıza olması nedeniyle PS 4 Tamiriiçin teknik servise cihazınızı teslim etmeniz gerekmektedir.

İstanbul Konsol firması olarak, PS 4 konsol cihazınızın her türlü sorununu uzman ekibimizle piyasada en uygun fiyatla ortadan kaldırıyoruz.