Ps3 Tamiri

Playstation Tamiri

Son yılların en eğlenceli anları PS başında vakit geçirmektir, hiç kuşkusuz. Oyun oynarken kendinizi bir kaptırdınız mı, saatlerin nasıl geçtiğinin, kimi zaman farkına bile varmazsınız. Böyle bir anda aniden cihazınız arızalanabilir. Her ne kadar cihazın arızalanmaması için cihazın belirli zamanlarda genel bakımını yaptırmanız gerekmektedir, fakat arızalandıktan sonra da “Keşke bakımını yaptırsaydım!” şeklinde hayıflanmanın bir anlamı yoktur. Bu saatten sonra cihazınızı teknik servise göndermekten ya da bırakmaktan başka çareniz yoktur.

Tam bu noktada hatırlatmakta fayda var; etrafınızda cihazınızı yaptırabileceğiniz yakında bir tamirci olabilir. Böyle bir şeyi İstanbul Konsol firması olarak asla önermiyoruz. Çünkü Playstation Tamiri, tamamen uzmanlık gerektiren bir iş olduğundan kesinlikle yetkili teknik servislere müracaat edilmesi gerekmektedir. Dolayısıyla cihazınız, yetkili teknik serviste iken emin ellerdedir.

Playstation konsol cihazınız, belirli zamanlarda birbirinden farklı arızalar çıkartabilmektedir.

Playstation Arızaları

Oyun oynamaya kendinizi kaptırdığınızda cihazınız, size kötü bir sürpriz yapabilir ve arızalanabilir. Playstatıon cihazınızın arıza türleri şunlardır:

  • Kol Arızası: Oyun oynarken, oyuna kendinizi kaptırdığınız bir anda elinizdeki konsol cihazının kolunun tuşlarına farkında olmadan sert basmanızdan ya da elinizden düşürmeye veya başka bir nedene dayalı darbeye bağlı olarak kol içerisinde yer alan kablolarda kopmalar olabilmektedir. Playstation Tamiri yapan teknik servislerde bu arıza kolaylıkla ve kısa bir sürede giderilmektedir.
  • Ekran donması: Ekran donması ya ekran kartı ile ya da yazılım güncellemesi ile ilgilidir. Yazılım güncellemesini tek başınıza yapabilirseniz problem çözülebilir. Eğer hâlâ problem çözülmediyse görüntünün olmaması, ekran kartı ile ilgili olabilir ve yapmanız gereken, Playstation Tamiri yetkili servisine müracaat etmek olmalıdır.
  • Fan Arızaları: PS cihazınızın bulunduğu yer tozlu ya da nemliyse, fan çalışırken bunları kasa içerisine çeker ve zamanla hava kanalları tıkanır ve fan yüksek sesli çalışmaya başlar ve işlemcinin aşırı ısınmasını engellemek olan fan, görevini randımanlı bir şekilde yerine getiremez olur. Böyle bir problemle karşılaştığınızda cihazınızın genel bakımı için yetkili servise göndermelisiniz. Playstation Tamiri alanında faaliyet gösteren firmamız teknik personeli yılların deneyimi ve bilgi birikimiyle konsolunuzun genel bütün bakımlarını ve temizliğini titizlikle yapmakta olup, yapmış olduğu hizmeti ise firma olarak garanti altına alıyoruz.