Sony Playstation Tamiri

PS 4 Servisi Hizmetleri

PS 4 cihazları 2013 yılından bu yana tüm dünyada piyasaya çıktığı zamandan bu yana  86.1 milyon satışına ulaşmasının da etkisiyle; PS 4 Servisi Hizmetleri adı altında teknik servis hizmetlerine yenisi eklenmiş oldu. PS 4 cihazı, her ne kadar teknolojinin son imkânları ile üretilmiş olsa da arıza yapmama şansı mümkün olmayan bir cihazdır. Burada aracın hiç arıza yapmama lüksünden ziyade ne zaman ve hangi şartlarda arıza yapacağı sorulabilir.PS 4 Servisi Hizmetini yapanlar mutlaka PS 4 alanında uzman kişilerden oluşmalıdır. PS 4 Servisi Hizmetleri kayıtlarına göre en çok şu arıza türleri meydana gelmektedir:

  • PS 4, piyasaya çıktığı günden bu yana, insanların boş vakitlerinde eğlenceli vakit geçirmek için saatlerde ekran karşısından kalkmadığı bir oyun cihazı olarak; aşırı oyun oynamaya bağlı olarak, işlemcisi aşırı şekilde ısınmakta olup, fanın yeterli düzeyde çalışması, işlemciyi soğutmaya yeterlidir. Fanın, işlemciyi soğutmaya yeterli gelmediği yerde fan daha fazla ve gürültülü çalışmaya başlayacak, ısınma devam ettiği sürece, işlemcinin üzerinde bulunan macun kuruyacak ve cihaz mavi ışık arızasına başlayacaktır. Böyle bir problemle sık karşılaşmamak için oyun oynamadığınızda muhakkak surette cihazınızı kapalı tutunuz ve fişini prizden çekiniz.
  • Oyuncu, PS 4 ile oyun oynarken oyunun heyecanına kendini kaptırarak farkında olmadan cihaz kolunun tuşlarına gereğinden fazla sertlikte basabilir. Bunun sonucunda tuşlar zarar görebileceği gibi, kolun içinde yer alan kablolarda kopmalar olabilmektedir. Bu durum karşısında parça değişimi zorunlu olması nedeniyle PS 4 Servisi Hizmetleri ile iletişime geçmek gerekmektedir.
  • HDMI Soketi playstatıon4 ile TV arasındaki ses ve görüntü kalitesini veren bir parçadır. Soketi takıp çıkartırken farkında olmadan ters takmaya çalışmak ya da bastırmak şeklinde darbeye maruz bıraktığımızda soketin içerisinde yer alan dişler eğrilebilmekte ya da kırılabilmektedir. Böyle bir durumla da karşılaştığımızda da parça değişimi kaçınılmaz olmakta ve PS 4 Servisi Hizmetlerine müracaat etmek gerekmektedir.

Konsol Servisi firması olarak PS 4 Servisi Hizmetlerinde Türkiye’de en kaliteli ve ucuz hizmeti, garantili ve müşteri memnuniyeti ilkemiz gereğince uzman teknik personelimiz ile vermekteyiz.